Відбулася 3 міжрегіональна партнерська зустріч в рамках проєкту CIVITEC!

📍 12-13 лютого 2025 року у Естонії проходила чергова зустріч партнерів проєкту CIVITEC (CItizen and ciVIc inclusion and the digital Transformation of public dEcision-making proCesses), що реалізується в межах програми Interreg Europe.
Агенція регіонального розвитку Івано-Франківської області, яка долучена до проєкту (як discovery partner) також мала змогу взяти участь у серії заходів.
📌 У перший день заходу (м. Таллінн):
– Дізналися про досвід Естонії в розробці електронних інструментів у прийнятті рішень.
– Послухали про поточні інструменти електронної участі у прийнятті рішень.
Цікавою частиною заходу стала панельна дискусія, на якій обговорювалися перешкоди, які заважають ефективній співпраці між громадянами та державними структурами; причини бюрократичних барʼєрів; шляхи покращення громадських ініціатив та роль держави у створенні зручних механізмів участі громадян у прийнятті рішень.
Від радника з питань цифрової трансформації в Брифінг-центрі e-Estonia Petra Holm послухали про цифрову спроможність країни (чиповані id-card, цифрові підписи, онлайн декларації та голосування, та багато іншого).
У селищі Віймсі завітали до гімназії, де послухали про технологічні особливості роботи шкільного самоврядування.
📌 У другий не менш цікавий день (с. Віймсі):
– Послухали про те, як подолати цифровий розрив в електронній участі, а саме, як долучити до громадської участі людей, які мають обмежений доступ до Інтернету, недостатні навички використання інструментів ІКТ або низький рівень мотивації.
– Познайомилися із платформою Citisen OS та взяли участь у воркшопі, де спільно з іншими учасниками вирішували проблеми жителів Естонії.
✔️ Натхненні спільною працею, новими знайомствами та захопливими ідеями чекаємо наступної зустрічі!

Коментарі закриті.