Відбувся навчальний семінар для представників територіальних громад щодо міжнародного співробітництва та залучення міжнародної технічної допомоги.
Метою заходу було підвищення спроможності громад у сфері міжнародного співробітництва та ефективного залучення коштів міжнародної технічної допомоги.
Зі вступним словом до учасників звернулася Світлана Онищук Голова Івано-Франківської ОВА
У ході семінару учасники взяли участь у воркшопі «Міжнародна співпраця х2 за наступні півроку», який провела Світлана Крижанівська Блінова, експертка ініціативи Cities4Cities | United4Ukraine. Під час воркшопу обговорювалися шляхи активізації міжнародного партнерства та розширення можливостей для співпраці з європейськими та міжнародними інституціями.
Своїм успішним досвідом поділилися Андрій Найда, міський голова міста Калуш, та Богдан Станіславський, міський голова міста Коломия. Вони представили конкретні приклади реалізованих проєктів і поділилися рекомендаціями щодо підготовки заявок та взаємодії з донорами.
Окремим блоком було розглянуто питання розширення участі українських регіонів у програмах Європейського Союзу. Rostyslav Tomenchuk, голова ГО «Український інститут міжнародної політики», окреслив основні можливості для територіальних громад, ключові виклики та шляхи підвищення ефективності участі у програмах ЄС.
На тему «Залучення коштів МТД: що допоможе підготувати якісну проєктну пропозицію» виступила професорка Daria Malchykova (Херсонський державний університет). У своєму виступі вона окреслила ключові аспекти підготовки проєктних заявок, а також поділилася практичними рекомендаціями щодо підготовки та подання заявок, що дозволить громадам підвищити шанси на успішне залучення міжнародної технічної допомоги.
Семінар завершився сесією запитань і відповідей, що дозволило учасникам отримати практичні поради від експертів, а також обговорити актуальні питання міжнародного співробітництва.

